Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Katowice wyprzedziły Poznań

11 stycznia 2017 | Życie Śląska | Aneta Gawrońska
Inwestycja .KTW I – w pierwszym etapie katowickiego kompleksu powstanie 14-kondygnacyjny budynek oferujący ponad 18 tys. mkw. powierzchni biurowej.
źródło: materiał inwestora
Inwestycja .KTW I – w pierwszym etapie katowickiego kompleksu powstanie 14-kondygnacyjny budynek oferujący ponad 18 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Stolica Górnego Śląska to coraz mocniejszy na krajowym rynku ośrodek komercyjny. Deweloperzy zaczynają i zapowiadają kolejne inwestycje. Co ważne, rośnie standard nowych budynków.

– Pod względem nowoczesnej powierzchni biurowej Katowice wyprzedziły w 2016 r. Poznań, stając się czwartym regionalnym rynkiem w Polsce – podkreśla Barbara Pryszcz, dyrektor regionalny Colliersa w Katowicach. Ponad połowę z 430 tys. mkw. biur oddano w ostatnich sześciu latach. Drugie miejsce w aglomeracji zajmują Gliwice, które, jak podaje dyr. Pryszcz, oferują prawie 92 tys. mkw. biur.

Na coraz lepszą jakość śląskich biurowców wskazuje Agnieszka Sosnowska, starszy konsultant w dziale badań rynku i doradztwa firmy JLL. – Katowicki rynek jest dobrze przygotowany, aby...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10646

Wydanie: 10646

Spis treści
Zamów abonament