Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podatniczka nie zapłaci przez niejasny przepis

11 stycznia 2017 | Prawo | Aleksandra Tarka

Naczelny Sąd Administracyjny uwzględnił skargę kasacyjną, odwołując się do klauzuli rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatników.

aleksandra tarka

Wydawało się, że klauzula in dubio pro tributario, czyli rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatników będzie jeszcze jedną martwą instytucją polskiego prawa podatkowego. Po roku jej obowiązywania ta obawa potwierdza się, w odniesieniu do fiskusa, ale nie sądów administracyjnych. We wtorek Naczelny Sąd Administracyjny wydał orzeczenie, w którym bezpośrednio odwołał się do klauzuli rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatników.

Danina od food tracka

Kanwą sprawy była interpretacja podatkowa dotycząca opłaty targowej. We wniosku podatniczka wyjaśniła, że prowadzi działalność gospodarczą, a jej firma zajmuje się usługami gastronomicznymi. Wskazała przy tym, że dzierżawi kawałek terenu od Funduszu Wczasów Pracowniczych i w sezonowej wiacie (tzw. food...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10646

Wydanie: 10646

Spis treści
Zamów abonament