Montaż lamp i sprzętu AGD to nie modernizacja
O możliwości zastosowania niższej stawki podatku do prac wykończeniowych w lokalu mieszkalnym decyduje trwały związek wykonanych robót i wykorzystanych materiałów oraz wyposażenia z konstrukcją tego pomieszczenia.
Z wnioskiem o wykładnię przepisów wystąpiła spółka będąca właścicielem budynków wielomieszkaniowych. Wyjaśniła, że znajdujące się w nich mieszkania (zaliczane do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym, o powierzchni użytkowej nieprzekraczającej 150 m.kw.) zamierza wynajmować osobom trzecim na cele mieszkaniowe.
Wątpliwości podatniczki dotyczyły prac wykończeniowych w lokalach mieszkalnych przeprowadzanych na podstawie odrębnych umów z innymi firmami. Wykonawca miał wykonać m.in. prace parkieciarskie, malarskie, elektryczne, dostawę i montaż tzw. białego montażu, lamp podtynkowych i wiszących, mebli, szaf i drzwi kuchennych, łazienkowych oraz w pomieszczeniach gospodarczych, sprzętu AGD. Meble i szafy montowane są w sposób trwały uniemożliwiający ich ewentualny demontaż bez konsekwencji w postaci częściowego lub całkowitego zniszczenia tych mebli lub częściowego zniszczenia elementów, do których są przymocowane.
Umowa określa jedno wynagrodzenie ryczałtowe, a szczegółowy kosztorys (wartość robocizny, towarów,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta