Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dziwne spadki w bankach

11 stycznia 2017 | Ekonomia
Duża wyrwa po stronie przychodów sektora bankowego
źródło: Rzeczpospolita
Duża wyrwa po stronie przychodów sektora bankowego

W rachunku wyników sektora za listopad widać sporo niższe wartości niż w poprzednich miesiącach i rok temu. Prawdopodobnie to efekt nieuwzględnienia danych części Banku BPH.

maciej rudke

Pozornie wszystko jest zgodne z oczekiwaniami: zysk netto sektora bankowego przez 11 miesięcy 2016 r. wyniósł 13,04 mld zł, czyli wzrósł o 20,5 proc. rok do roku – wynika z danych NBP.

Nawet jeśli spojrzymy na zysk za sam listopad, to nie widać wielkiego odchylenia od oczekiwań: sektor zarobił 919 mln zł netto, czyli tylko parę procent mniej niż średnia miesięczna z całego roku (wprawdzie w listopadzie 2015 r. zanotował 580 mln zł straty, ale był to efekt upadłości spółdzielczego SK Banku).

Wyrwa w wynikach

Jednak w poszczególnych liniach wyników widać w listopadzie duże spadki. Niższe wartości niż w poprzednich miesiącach oraz w porównaniu z ubiegłym rokiem (mimo ok. 5-proc....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10646

Wydanie: 10646

Spis treści
Zamów abonament