Polska w elitarnym gronie
PIOTR CISKI Szykują się duże inwestycje. W nowym centrum zamierzamy zatrudnić docelowo 250 programistów – zapowiada dyrektor zarządzający Sage w Polsce.
Rz: Jak na tle całej grupy radzi sobie biznes w Polsce?
Niedawno podaliśmy wyniki finansowe za dwa kwartały roku obrotowego 2016/2017 i widać w nich ponad 6-proc. wzrost przychodów w skali całej grupy. Tymczasem w przypadku biznesu w Polsce ta dynamika jest dwucyfrowa, rzędu 20 proc.
Co stoi za tym wzrostem?
Przede wszystkim pozyskujemy nowych klientów, tu zanotowaliśmy aż 27-proc. zwyżkę, co wcale nie było łatwym zadaniem, zważywszy na to, jak bardzo konkurencyjny jest polski rynek. Natomiast jest kilka czynników, które nam mocno sprzyjają, w tym dwa dominujące.
To znaczy?
Po pierwsze, w Polsce nastawiliśmy się na oferowanie rozwiązań hybrydowych i okazuje się, że był to strzał w dziesiątkę. Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do małych i średnich firm, a one nie są jeszcze gotowe do tego, aby całkowicie przesunąć swój biznes w kierunku rozwiązań chmurowych. To kwestia nie tylko mentalności, ale również wymagań sprzętowych. To wszystko wymaga czasu. Dlatego do „tradycyjnej" oferty dodajemy elementy chmurowe. W ten sposób przedsiębiorcy mają narzędzie częściowo u siebie na komputerach, a częściowo w chmurze.
Jaka część rozwiązań w IT w Polsce oferowana jest obecnie w modelu chmurowym?...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta