Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mikromiasto myśli o promocji

30 października 2017 | Życie Regionów | Janina Blikowska
Wiślica była już miastem przez setki lat – od XIV do połowy XIX wieku
źródło: Wikipedia
Wiślica była już miastem przez setki lat – od XIV do połowy XIX wieku

Współpraca ze Specjalną Strefą Ekonomiczną Starachowice, rozwijanie turystyki, inwestycje kulturalne. Takie pomysły na rozwój mają władze Wiślicy.

1 stycznia Wiślica odzyska prawa miejskie i stanie się najmniejszym miastem w Polsce. Dla samorządu i mieszkańców jest to ważne. – O uzyskaniu przez Morawicę praw miejskich mówiono w całym kraju, a dzięki prowadzonej przez gminę współpracy zagranicznej – również poza jego granicami. Stanowiło to doskonałą promocję – opowiada Marcin Dziewięcki, wiceburmistrz Morawicy, która zyskała prawa miejskie w tym roku.

W przeciwieństwie do Morawicy – Wiślica przez setki lat była miastem: od XIV do połowy XIX w. Prawa miejskie utraciła niedługo po powstaniu styczniowym. Za kilka tygodni znów będzie miastem liczącym nieco ponad 0,5 tys. mieszkańców.

– To, że 1 stycznia Wiślica będzie miastem, nie zmieni w okamgnieniu, jak za pociągnięciem czarodziejskiej różdżki życia mieszkańców – przyznaje Anna Kafara z Urzędu Gminy w Wiślicy. Ale dodaje, że to, iż będzie to najmniejsze miasto w Polsce, samorząd wykorzysta jako atut promocyjny.

– Przywrócenie praw miejskich to przypomnienie o wielkości i znaczeniu Wiślicy w przeszłości, bo Wiślica to szczególne miejsce na mapie pomników historii – tłumaczy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10891

Wydanie: 10891

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament