Krew i leki dostarczamy dronami
Nando Cesarone Sprawdzamy różne rozwiązania miejskiej logistyki. Stosujemy np. elektryczne rowery – mówi prezes na Europę wywodzącej się z USA globalnej firmy kurierskiej UPS.
Rz: Czy wzrost popularności e-handlu zmienił kierunki globalnych przepływów towarów?
Główne kierunki pozostały podobne do tych z lat poprzednich, natomiast wyraźnie przyspieszyło tempo wzrostu wymiany. W 2016 roku globalny wolumen eksportu UPS wzrósł o 5,1 proc. Ponadto nasz skorygowany zysk operacyjny zwiększył się o 13 proc.
Mówiąc „eksport", ma pan na myśli przesyłki firmowe czy dla odbiorców indywidualnych?
To kombinacja obu przepływów. Przesyłki dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych jadą tymi samymi naczepami i w ładowniach tych samych samolotów. Trzeba też podkreślić, że podział na te dwa segmenty staje się coraz mniej wyraźny, bo coraz więcej firm handlowych korzysta z obu kanałów dystrybucji.
Jak rośnie liczba przesyłek w Europie?
Także w tym regionie w pierwszej połowie roku notujemy dwucyfrowy wzrost obrotów, tempo od kilku lat utrzymuje się na tym samym poziomie. Dla UPS połowa zagranicznego biznesu skoncentrowana jest w Europie. Jesteśmy tutaj od czterech dekad i zatrudniamy ponad 45 tys. osób.
Kto napędza wzrost liczby przesyłek? Małe firmy?
Są one coraz bardziej widoczne, choć nie w takim stopniu, jak byśmy chcieli. Małe...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta