Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przesadzili z propagandą

15 listopada 2017 | Świat | Anna Słojewska
Madryt uważa, że Rosjanie ingerowali w wydarzenia w Katalonii. Na zdjęciu: nacjonaliści rosyjscy domagają się w Moskwie wolności dla „narodów Hiszpanii”
źródło: AFP
Madryt uważa, że Rosjanie ingerowali w wydarzenia w Katalonii. Na zdjęciu: nacjonaliści rosyjscy domagają się w Moskwie wolności dla „narodów Hiszpanii”

Rosyjska propaganda i dezinformacja uderzają w kolejne państwa. Rośnie presja na Brukselę, żeby stawiła temu czoła.

Coraz więcej krajów UE jest przekonanych, że Moskwa świadomie ingeruje w ich życie polityczne, używając do tego wielkiej machiny propagandowej. Wprost i oficjalnie powiedziała o tym w poniedziałek wieczorem brytyjska premier Theresa May. Mówiła o ingerowaniu w procesy wyborcze, o hakowaniu stron duńskiego Ministerstwa Obrony czy Bundestagu. – Wiemy, co robicie, ale nie uda wam się – zapewniła May.

Nie wspomniała o brexicie, choć coraz więcej wskazuje na to, że Rosja wspierała zwolenników wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Dla Moskwy każda akcja prowadząca do destabilizacji zachodniego świata warta jest poparcia. To dlatego finansuje partie eurosceptyczne, jak holenderska Partia Wolności czy francuski Front Narodowy. Rosja próbowała zdyskredytować kandydata Emmanuela Macrona w wyborach prezydenckich wiosną tego roku, co jest teraz przedmiotem wewnętrznego dochodzenia. W poniedziałek na posiedzeniu rady ministrów spraw...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10903

Wydanie: 10903

Spis treści
Zamów abonament