Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polacy za granicą czekają na dobre oferty w kraju

15 listopada 2017 | Ekonomia
W Polsce nadal trudno o zachodnie zarobki
źródło: Rzeczpospolita
W Polsce nadal trudno o zachodnie zarobki

kadry | Łowcy głów mówią o rosnącym zainteresowaniu polskich emigrantów możliwościami pracy w ojczyźnie. Fali powrotów na razie jednak nie widać. Anita Błaszczak

Chęć bycia bliżej rodziny oraz utrata pracy lub pogorszenie sytuacji materialnej za granicą to główne powody, które dotychczas skłaniały polskich emigrantów zarobkowych do powrotu do kraju. Trzecim co do ważności (i zyskującym na znaczeniu) bodźcem do powrotu jest atrakcyjna praca w Polsce – wynika z badania firmy Around Brand Consulting, do którego dotarła „Rzeczpospolita".

Przeprowadzone latem br. badanie objęło prawie 280 Polaków mających za sobą dłuższy pobyt za granicą (prawie połowa mieszkała tam ponad cztery lata), najczęściej w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Niemal dwie trzecie badanych wskazuje, że atrakcyjna oferta pracy w Polsce mogłaby ich skłonić do szybszego powrotu do kraju. Na takie atrakcyjne oferty polscy emigranci mogą liczyć coraz częściej.

Badanie terenu

Młodzi Polacy wracają do kraju, gdzie gospodarka przeżywa boom – pisał niedawno brytyjski „Financial Times", zwracając...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10903

Wydanie: 10903

Spis treści
Zamów abonament