Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Klimat dla biznesu ma być lepszy

15 listopada 2017 | Prawo | Marek Domagalski

Rząd przyjął | Jest szansa, że firmy będą mogły liczyć na przyjazną postawę urzędów i precyzyjną interpretację przepisów. Marek Domagalski

Te oraz wiele innych zmian zawierają projekty sześciu ustaw, w większości autorstwa Mateusza Morawieckiego, ministra rozwoju i finansów, które przyjął we wtorek rząd.

Teraz projekty, które są elementem konstytucji biznesu, trafią do Sejmu i mogą zacząć obowiązywać w pierwszym półroczu 2018 r.

Więcej wolności

W nowym prawie przedsiębiorców wyraźnie wskazano, że „co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone", co podkreśla wolność działalności gospodarczej. Służyć jej ma też ustanowienie katalogu praw i obowiązków przedsiębiorców oraz zasad dla urzędów określających wytyczne interpretacyjne prawa gospodarczego, np. urzędnikom wolno będzie podejmować jedynie działania, które są konieczne do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10903

Wydanie: 10903

Spis treści
Zamów abonament