Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gdy etyka spotyka biznes

15 listopada 2017 | Ekonomia
Podczas sesji mówiono  o konieczności współpracy administracji, rządu, świata nauki  i biznesu.
autor zdjęcia: Piotr Guzik
źródło: Fotorzepa
Podczas sesji mówiono o konieczności współpracy administracji, rządu, świata nauki i biznesu.

wartości | Na naszych oczach zmienia się model prowadzenia biznesu, odeszliśmy już od czasów, gdy jego koszty przerzucane były na społeczeństwo, ale zyskami nie chciano się dzielić. Aleksandra ptak

– Angażujemy się. Pracownicy chcą uczestniczyć w decyzjach. Czasy folwarku definitywnie się kończą. Nie potrzebujemy folwarków, korporacyjnego niewolnictwa. Ale to strasznie trudno przychodzi – powiedział prof. Bolesław Rok z Akademii Leona Koźmińskiego podczas sesji specjalnej na kongresie Open Eyes Economy Summit.

Nowa cena pracy

Jednym z tematów drugiej edycji krakowskiego kongresu była współpraca międzysektorowa, odpowiadająca na etyczne wyzwania biznesu i praw człowieka, czyli społeczna odpowiedzialność biznesu.

Paneliści zgodzili się, że biznes przechodzi dziś zmiany, którą są jeszcze na tyle nowe, że trudno je zdefiniować. Są one konsekwencją zmieniających się oczekiwań społeczeństwa, ale też rozwoju technologii, które zmieniają rzeczywistość. – Wynagrodzenie nie może być jedyną oceną wartości pracy, może nawet przestanie się liczyć – przekonywał Robert Sroka, ekspert EY.

Dodatkowo, żeby wprowadzać zmiany w funkcjonowaniu i odpowiedzialności firm, a także postaw społecznych, potrzebne jest zaangażowanie wszystkich partnerów życia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10903

Wydanie: 10903

Spis treści
Zamów abonament