Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cyfrowa pułapka Jednolitego Pliku Kontrolnego

15 listopada 2017 | Druga strona | Przemysław Wojtasik

W nowym roku wszyscy płacący VAT przedsiębiorcy będą przesyłać ewidencję sprzedaży i zakupów w elektronicznym formacie Jednolitego Pliku Kontrolnego. Także ci najmniejsi, którzy do tej pory wypełniali ją ręcznie. I zanosili do urzędu skarbowego papierowe deklaracje.

Ministerstwo Finansów wierzy, że sobie poradzą. Robi konferencje, przygotowuje spoty promocyjne, publikuje na swojej stronie internetowej poradniki. Nakazało też urzędom skarbowym organizację szkoleń dla przedsiębiorców pod wdzięczną nazwą „Wtorki z JPK".

Byłem na jednym z nich. – Dopiero wczoraj po południu dostaliśmy prezentację i sami jeszcze jej dokładnie nie znamy – uprzedziła na początku prowadząca szkolenie. Okazało się też, że część uczestników jest jeszcze w epoce papieru i przygodę z JPK muszą zacząć od inwestycji w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10903

Wydanie: 10903

Spis treści
Zamów abonament