Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska poszukuje czempionów

15 listopada 2017 | Kraj | Mariusz Chłopik
Prezydent Andrzej Duda podczas zeszłorocznego Kongresu 590
autor zdjęcia: Piotr Guzik
źródło: Fotorzepa
Prezydent Andrzej Duda podczas zeszłorocznego Kongresu 590

Już po raz drugi organizowany jest Kongres 590. Ma wypracować rozwiązania, które pomogą rodzimym firmom – pisze współtwórca tego wydarzenia.

Polska to szósta pod względem wielkości gospodarka Europy. Kiedy jednak spojrzymy na udział w niej innowacji, poziom produktywności, a przede wszystkim na realną siłę polskich firm w porównaniu z krajami tzw. starej Europy, to dostrzeżemy, jak wiele jeszcze trzeba zrobić, żeby w pełni uwolnić potencjał tkwiący w polskiej przedsiębiorczości.

Kupuj nasze

Nazwa Kongres 590 nawiązuje do prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczone są towary produkowane w Polsce. Chcemy w ten sposób zachęcić polskie społeczeństwo do sięgania po rodzime produkty, stworzone u nas, w kraju. Staramy się promować polskie marki również po to, aby sięgali po nie zagraniczni konsumenci. Zbliżająca się II edycja kongresu to miejsce łączące reprezentantów wielu środowisk mających realny wpływ na obecną sytuację oraz tempo rozwoju. 16–17 listopada w Jasionce koło Rzeszowa spotkają się politycy, eksperci, dziennikarze, przedstawiciele świata nauki i biznesu, by dyskutować na temat aktualnych problemów, perspektyw oraz wyzwań...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10903

Wydanie: 10903

Spis treści
Zamów abonament