Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mniej ludzi ginie, bo drogi coraz lepsze

09 kwietnia 2018 | Życie Regionów
W Mazowieckiem zdarza się najwięcej wypadków.
źródło: Shutterstock
W Mazowieckiem zdarza się najwięcej wypadków.

W większości regionów wypadków i ofiar w roku 2017 było mniej niż w poprzednim. Ale są wyjątki – gorzej na drogach było w Wielkopolsce.

Grażyna zawadka

Inwestycje w drogi, policyjne kontrole i fotoradary, które dyscyplinują kierowców przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa na drogach w 2017 r. Policyjne dane wskazują na spadkowy trend liczby wypadków. Plaga polskich dróg, czyli wysoka śmiertelność w wypadkach, także osłabła, co szczególnie cieszy, bo w porównaniu z innymi krajami dotąd wypadaliśmy fatalnie. W województwach sytuacja jest zróżnicowana.

W kraju w minionym roku doszło do 32 705 wypadków, ponad 39 tys. osób zostało rannych, a 2810 zginęło. To oznacza, że wypadków było o blisko tysiąc mniej niż w 2016 r., liczba rannych zmalała o 1,3 tys., a zabitych – o 216.

Smutna czołówka

W rankingu w czołówce jest woj. mazowieckie – włącznie z Warszawą – ponad 4 tys. wypadków, połowa wydarzyła się w stolicy. Kolejne województwa to: łódzkie (3787 wypadków), małopolskie (3612) i śląskie (3502). – Nasze województwo ma centralnie położenie, tu krzyżują się główne arterie, czyli autostrada A1 i A2, tu przebiega trasa S8. To ma wpływ na liczbę przejeżdżających pojazdów i wypadków – mówi Joanna Kącka z łódzkiej policji. Podkreśla, że mimo natężenia ruchu w Łódzkiem liczbę wypadków udało się zmniejszyć...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11022

Wydanie: 11022

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament