Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gdzie jest opodatkowana usługa magazynowa

30 kwietnia 2018 | Podatki | Aneta Antkowiak

Skoro spółka zagraniczna nie posiada żadnych uprawnień do obiektu, w którym są składowane, przeładowywane i przetwarzane towary, to usług takich nie można uznać za związane z nieruchomościami.

Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 28 lutego 2018 r. (0114-KDIP1-2.4012.689.2017.2.PC).

Spółka z siedzibą w Holandii zajmująca się obrotem paliwami stałymi, zamierza objąć swoją działalnością handlową również Polskę. W zależności od zapotrzebowania spółka zamierza nabywać towary zarówno od polskich, jak i od zagranicznych kontrahentów, w celu ich dalszej odprzedaży klientom w Polsce, innych krajach Unii Europejskiej i w krajach trzecich. Co do zasady, nabyte przez spółkę towary mogą być składowane, przeładowywane lub przetwarzane na terytorium Polski, do momentu otrzymania zamówienia i ich wysyłki.

Ponadto spółka we wniosku podkreśliła, że wszelkie negocjacje, kontrakty, spotkania z dostawcami czy klientami będą prowadzone przez dział handlowy w Holandii. Co więcej, spółka będzie korzystać ze wsparcia działu technicznego znajdującego się w siedzibie spółki, a wszelkie operacje finansowe zamierza wykonywać za pośrednictwem rachunków bankowych, które ma w Holandii. Spółka może natomiast zaangażować na terytorium Polski osoby koordynujące techniczne aspekty dostaw....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11040

Wydanie: 11040

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament