Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cyfryzacja musi być bliżej premiera

30 kwietnia 2018 | Publicystyka, Opinie

Państwo marnuje ogromne pieniądze na „papierowe" procesy, mimo że sektor prywatny dawno je zmodernizował. Wywołuje to coraz większy rozdźwięk między cyfryzacją sektora prywatnego a publicznego.

Paweł Pudłowski

Tydzień temu prezydent Andrzej Duda powołał Marka Zagórskiego na stanowisko ministra cyfryzacji. Nowy minister stwierdził, że „cyfryzacja jest priorytetem polskiego rządu". Niestety, muszę się zdecydowanie nie zgodzić z tym stwierdzeniem.

Nie świadczy o tym ani ponad 100 dni potrzebnych na wybór nowej osoby do kierowania resortem, ani konieczność zmiany barw partyjnych przez Marka Zagórskiego (aby zostać ministrem, przeszedł z Porozumienia Jarosława Gowina do PiS – red.), ale sprawy o wiele bardziej fundamentalne.

Z relacji poprzedniej minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej wynika, jej misja była znacząco utrudniana przez gierki polityczne, walkę o wpływy, „huśtawkę upokorzeń", odwlekanie ważnych decyzji proponowanych przez resort. Jeszcze przed odwołaniem odchodząca minister przygotowała szczegółowe sprawozdanie z dokonań dwu lat funkcjonowania jej resortu oraz komentowała w mediach problemy, z jakimi spotkała się, starając się urzeczywistnić wizję Polski cyfrowej.

Dobra diagnoza, słaba realizacja

Zmiana szefa resortu to dobry moment na podsumowanie prac, plusów i minusów funkcjonowania ministerstwa, efektów jego pracy oraz wyzwań przed nim stojących.

Ministerstwo poprawnie zdefiniowało wyzwania i strategie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11040

Wydanie: 11040

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament