Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Brazylia wynagradza cierpliwych

30 kwietnia 2018 | Ekonomia
Paulo Bilyk
źródło: materiały prasowe
Paulo Bilyk

Brazylia mimo zawirowań politycznych zawsze jest dobrym miejscem do inwestowania. Kto chce tu szybko zarobić, sparzy się – mówi członek zarządu Rio Bravo Investimentos.

Paulo Bilyk

Rz: Czy dziś Brazylia to dobre miejsce do inwestowania?

Brazylia zawsze jest dobrym miejscem do inwestowania, bo to ogromna w skali globalnej gospodarka, kluczowa w Ameryce Południowej. To, kiedy wejść na ten rynek, zależy od profilu danego inwestora. Chińskie firmy znakomicie spożytkowały obawy o brazylijską gospodarkę, szybko kupując duże, znaczące aktywa po atrakcyjnych cenach, z nastawieniem długoterminowym. Na giełdzie notowane są dobre spółki, za których akcje – mimo politycznych zawirowań – inwestorzy zagraniczni i krajowi płacili drogo.

Inwestowanie w Brazylii, jeśli ma być sukcesem, wymaga dyscypliny, podejścia długoterminowego i najwyższego zaangażowania. Kto nastawia się na krótki termin, sparzy się i dotyczy to wszystkich dziedzin: nieruchomości, akcji czy aktywów o stałej stopie zwrotu.

Niedawno „Financial Times" opublikował artykuł „Brazylijska gospodarka – od zombie do żywego trupa". Jak pan ocenia obecny stan waszej gospodarki i perspektywy?

Nie postrzegałbym Brazylii jako żywego trupa. Zgadzam się, że dwa lata temu, kiedy usuwano z urzędu prezydent Dilmę Rousseff, kraj był w bardzo trudnej sytuacji. Wiceprezydent Michel Temer, który przejął jej funkcję, zaimplementował realistyczną politykę fiskalną i monetarną, dzięki czemu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11040

Wydanie: 11040

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament