Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Majówkowa Polska w ruchu

30 kwietnia 2018 | Nieruchomości | Olgierd Dziekoński

Gdy mieszkańcy metropolii szukają zieleni i swobody, to w tym samym czasie do Warszawy, Wrocławia czy Trójmiasta przyjeżdżają mieszkańcy małych miast, bo poszukują atrakcji miejskich.

Przed nami majówka, więc i pytanie: zostać czy wyjechać? Szukamy atrakcji, gdy mamy chwilę swobody. Ale też i komfortu, czyli to trochę tak, jakbyśmy szukali miasta poza miastem. A może lepiej znaleźć naturę w mieście? Bo oferta jego kultury jest obecna zarówno w aktywnych muzeach czy koncertach nad Wisłą w Warszawie albo nad Brdą w Bydgoszczy. Mamy też już ścieżki rowerowe, kryte baseny, więc właściwie po co wyjeżdżać?

Jednak ciągnie nas poza miasto dlatego, że chcemy mieć poczucie swobody, chcemy zmienić otoczenie. Jesteśmy zadowoleni z życia w dużym mieście. Jak pokazują badania Pollster dla Murator Expo przeprowadzone w największych miastach w Polsce na reprezentatywnej próbie 900 mieszkańców, tylko 16 proc. chciałoby mieszkać w małej miejscowości. Ale na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11040

Wydanie: 11040

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament