Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Partnerzy koalicyjni Merkel kłócą się o Rosję

30 kwietnia 2018 | Świat | Piotr Jendroszczyk

W mediach pojawiły się sugestie, że nowy szef dyplomacji Heiko Maas może nie utrzymać stanowiska. Powód: zbyt ostry kurs wobec Moskwy.

Na spotkaniu w Toronto szefów dyplomacji najbardziej uprzemysłowionych państw świata Maas zablokował udział Władimira Putina w czerwcowym szczycie przywódców grupy G-7.

Rosja została z niej wykluczona (grupy G-8) po aneksji Krymu. – Rosja nie spełniła warunków, by doszło do zmiany, dlatego obecnie nie ma w ogóle o czym mówić – powiedział Maas. Jak twierdzi, powrót Rosji do grupy „zależy wyłącznie od niej samej".

Na początku swego urzędowania wyłożył jasno swe poglądy w „Bild am Sonntag" na temat Rosji, mówiąc, że Moskwa straciła wiarygodność w ostatnich latach, lecz jest potrzebna jako partner do rozwiązywania regionalnych konfliktów. Niemcy są gotowe do dialogu, o ile...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11040

Wydanie: 11040

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament