Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Idea Bank odrabia spadki

30 kwietnia 2018 | Ekonomia
Kurs był pod presją
źródło: Rzeczpospolita
Kurs był pod presją

Ryzyko banku związane z GetBackiem jest niewielkie. Leszek Czarnecki zapewnia, że sytuacja kapitałowa i finansowa kredytodawcy jest dobra.

maciej rudke

Notowania Idea Banku w ostatnim czasie były pod dużą presją. Od początku roku do zamknięcia czwartkowej sesji kurs akcji spadł o 68 proc. Piątek przyniósł odreagowanie i 26-proc. wzrost, do 9,68 zł za akcję.

Wcześniejsze spadki były w dużej mierze efektem zamieszania związanego z ujawnionymi parę tygodni temu problemami finansowymi windykacyjnej firmy GetBack (chodzi o obligacje warte 2,6 mld zł, z których większość znajduje się w rękach inwestorów indywidualnych), którą Idea Bank sprzedał dwa lata temu. Pojawiały się jednak obawy o dalsze powiązania obu instytucji.

Bank jednak rozwiał je, publikując w czwartek po sesji komunikat. Wynika z niego, że ekspozycja na GetBack jest niewielka: bank ma 73 mln zł należności od funduszy wierzytelności, którymi zarządza GetBack, i podkreśla, że są regulowane terminowo (to portfel sprzedany w 2016 r. przez bank). Idea ma też obligacje GetBacku warte 8 mln zł i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11040

Wydanie: 11040

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament