Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dealer zarejestruje nasze auto

07 maja 2018 | Prawo
Marek Zagórski
źródło: materiały prasowe
Marek Zagórski

Rejestracja samochodu będzie możliwa przez internet, a wniosek o 500+ sam się złoży po elektronicznym zgłoszeniu narodzin dziecka – zapowiada minister cyfryzacji w rozmowie z Katarzyną Wójcik.

Marek Zagórski

Rz: Cyfryzacja to zadanie trudne, a jednocześnie niezwykle ważne – powiedział podczas pana nominacji na ministra prezydent Andrzej Duda. Co dla pana będzie największym wyzwaniem?

Marek Zagórski: Takich spraw jest co najmniej kilka. Dokończenie prac nad systemem CEPiK, wdrożenie do polskiego systemu prawnego unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych, budowa Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, czyli dostarczenie do wszystkich polskich szkół szybkiego internetu. Najtrudniejsze jest chyba objęcie cyfryzacją wszystkich procesów w administracji i skoordynowanie ich tak, by przynosiła korzyści.

Cyfryzacja to proces ciągły. To nie jest coś, co zaczęło się wczoraj i skończy pojutrze. Od kiedy pojawiły się rozwiązania cyfrowe w gospodarce, a także w administracji, ciągle ewoluują. Cały czas się ich uczymy. Miarą sukcesu będzie stwierdzenie, że główne procesy w administracji są na tyle zinformatyzowane, że podczas załatwiania różnych spraw obywatel nie będzie musiał wielokrotnie podawać tych samych danych, a elektroniczne formularze nie będą już odzwierciedleniem ich papierowych wersji.

Sukcesem będzie, jeśli najważniejsze procesy w administracji staną się na tyle zautomatyzowane, że praktycznie niedostrzegalne, a większość elektronicznych usług to będą usługi naprawdę dojrzałe.

Dojrzałe?...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11044

Wydanie: 11044

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament