Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zapłata smartfonem bez wydawania paragonu

04 lipca 2018 | Rachunkowość | Leszek Ciesielski

Przesłanie faktury w formie elektronicznej na adres e-mail klienta płacącego za pośrednictwem aplikacji mobilnej spełnia przesłanki wydania faktury.

 

Tak uznał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 21 maja 2018 r. (0112-KDIL2-2.4012.148.2018.1.EN).

Wnioskodawca prowadzi sieć stacji paliw, na których sprzedaje detalicznie paliwa silnikowe oraz inne towary i usługi. Spółka planuje wprowadzenie rozwiązania, dzięki któremu klienci, za pośrednictwem aplikacji mobilnej, będą mogli zapłacić za paliwo przy samym dystrybutorze, bądź za inne produkty czy też usługi bezpośrednio przy miejscu ich pobrania/wykonania, bez konieczności udawania się do kasy. W celu realizacji tego pomysłu wnioskodawca zawarł umowę ze spółką dysponującą elektronicznym systemem płatności, który może zostać powiązany z aplikacją mobilną. Klienci wnioskodawcy, tworząc konto w systemie płatności, będą musieli podać takie dane jak: imię i nazwisko, PESEL, NIP, adres e-mail oraz nr telefonu. Dodatkowo, wymagane będzie zaakceptowanie regulaminu, zgodnie z którym klient równocześnie żąda otrzymywania faktur dokumentujących transakcję...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11093

Wydanie: 11093

Spis treści
Zamów abonament