Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dziś Polska, jutro Niemcy i Skandynawia

04 lipca 2018 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

Wojciech Orzech Jedynym 
obszarem, gdzie zweryfikowaliśmy założenia, jest mniej dynamiczna niż planowana pierwotnie ekspansja zagraniczna – mówi prezes PKP Energetyka Anecie Wieczerzak-Krusińskiej.

RZ: Mijają trzy lata od prywatyzacji PKP Energetyka. Od tamtego momentu mówi się o możliwości wejścia na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych po pięciu latach. Czy ten plan, zapowiadany przez waszego właściciela, czyli fundusz inwestycyjny CVC Capital Partners, będzie realizowany?

To jest raczej pytanie do naszego właściciela.

Z CVC rozmawiamy głównie na tematy związane z rozwijaniem biznesu w ramach strategii. Nic mi też nie wiadomo o tym, by w najbliższym czasie nasz właściciel zakładał sprzedaż pakietu lub zmniejszenie zaangażowania.

Zamierzaliście dzielić biznes, wyodrębniając m.in. spółkę dystrybucyjną. Taki ruch zablokował jednak minister energii. Czy w przyszłości wrócicie do tego planu?

Rzeczywiście, minister energii nie wyraził zgody na podział. Dziś nie zakładamy powrotu do tego projektu. Kosztował on nas wiele miesięcy pracy i zaangażowania wielu osób w firmie. Prowadzimy biznes w określonej rzeczywistości, ograniczając potencjalny negatywny wpływ działalności w poszczególnych obszarach na całą spółkę.

Motywacją do podziału było właśnie zmniejszenie ryzyk występujących w poszczególnych obszarach biznesu dla działalności całej spółki. Chodziło głównie o ochronę dystrybucji, gdzie prowadzimy inwestycje związane z rozwojem i bezpieczeństwem zasilania sieci. Nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11093

Wydanie: 11093

Spis treści
Zamów abonament