Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie tylko duże firmy chcą mieć we flotach nowe auta

04 lipca 2018 | Raporty RZ | Robert Przybylski
≥Zakup nowego samochodu warto poprzedzić szczegółową analizą całkowitych kosztów jego eksploatacji
źródło: AdobeStock
≥Zakup nowego samochodu warto poprzedzić szczegółową analizą całkowitych kosztów jego eksploatacji

KOSZTY | Wynajem długoterminowy coraz popularniejszy wśród przedsiębiorców. Do zakupów zachęcają też niskie TCO

 

Blisko trzy czwarte nowych aut rejestrują przedsiębiorcy, oceniający nadchodzące miesiące w jak najlepszych barwach. Nawet nastroje małych firm zatrudniających od 10 do 49 pracowników są najlepsze od trzech lat. Subindeks „Barometru EFL" dla tej grupy w II kwartale wyniósł 62,4 pkt, wyższy był tylko w II kwartale 2015 roku (65,5 pkt). 47 proc. „maluchów" liczy na wzrost zamówień na ich usługi i produkty. Odczyty dla mikro i średnich firm wyniosły odpowiednio 58,9 pkt oraz 62 pkt.

Ożywienie w MSP

– Do tej pory mieliśmy do czynienia z najwyższymi wskaźnikami wśród średnich firm, a w tym kwartale po raz pierwszy w historii naszego badania najlepsze nastroje wykazują mali przedsiębiorcy – podkreśla prezes EFL Radosław Kuczyński.

A to zachęca do zakupów, zwłaszcza, że firmy odkryły wynajem długoterminowy jako nowy sposób pozyskiwania samochodów. Z danych Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów wynika, że w pierwszym kwartale 2018 roku tempo rozwoju rynku wynajmu długoterminowego wyniosło na koniec pierwszego kwartału 15,1 proc. r/r, co oznacza, że było wyższe o prawie dwa punkty procentowe niż rok wcześniej.

W pierwszym kwartale 2018 roku rynek wynajmu rósł w najwyższym tempie wśród wszystkich rodzajów finansowania. Wynajem długoterminowy to leasing operacyjny z pełną lub...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11093

Wydanie: 11093

Spis treści
Zamów abonament