Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mąż na etacie nie powiększy kosztów firmy żony

04 lipca 2018 | Rachunkowość | Magdalena 
Kraszewska-Szuba

ROZLICZENIA | Przepisy ustawy o PIT wykluczają z kosztów podatkowych działalności gospodarczej wartość pracy współmałżonka i małoletnich dzieci prowadzącego ją przedsiębiorcy. Czy małe firmy mogą liczyć na korzystniejsze rozwiązanie?

 

W Polskim systemie gospodarczym znaczną część firm stanowią tak zwane przedsiębiorstwa rodzinne, których sukces opiera się ciężkiej i systematycznej pracy pokoleń przedsiębiorców, które skupiają się na dynamicznym rozwoju swojego biznesu i oczekują przede wszystkim na prostszy i bardziej przyjazny system podatkowy. Warto pamiętać, że ten postulat dla wielu firm rodzinnych oznacza również oczekiwanie, aby prawo gospodarcze (w tym przepisy podatkowe) było stabilne i przewidywalne. W czerwcu bieżącego roku Ministerstwo Finansów w swojej witrynie internetowej mf.gov.pl opublikowało informację, z której wynika, że ten dział administracji państwowej pracuje nad uproszczeniami podatkowymi, których celem jest przygotowanie przejrzystego, prostego i przyjaznego systemu podatkowego dla polskich przedsiębiorców. Resort finansów dopuszcza między innymi wprowadzenie możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11093

Wydanie: 11093

Spis treści
Zamów abonament