Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Książki zamiast meczów

04 lipca 2018 | Rzecz na lato | Marcin Kube
źródło: materiały prasowe

Dla wszystkich, którzy nie chcą już słuchać o pice nożnej, proponujemy książki, po które warto sięgnąć na urlopie.

Każdy z nas czyta książki trochę inaczej. Zwłaszcza na wakacjach. Jedni chcą się zupełnie oderwać od rzeczywistości i codziennych spraw, sięgają więc po niezobowiązujące, relaksujące czytadła – jednocześnie takie, które nie obrażają ich czytelniczej inteligencji. Drugi gatunek czytelników odkłada przez cały rok książki ambitne i takie, do których nie ma głowy w codziennym zamieszaniu. Na urlopie natomiast z przyjemnością dają się wciągnąć w świat wielkiej literatury. Oto siedem pozycji na lato – dla jednych i dla drugich.

„Polowanie na skarb" Andrea Camilleri

1

To już 16. tom z włoskiego cyklu kryminałów 92-letniego pisarza pochodzącego z Sycylii. Po raz kolejny śledzimy przygody komisarza Montalbano, który wraz z całym zespołem policyjnym na komisaracie w Vigacie (południowo-wschodnie wybrzeże Sycylii) walczy przede wszystkim nie z przestępczością, ale z nudą.

Codzienną rutynę przełamuje nietypowa korespondencja, jaką Montalbano nawiązuje z anonimową postacią. Policjant zaczyna bowiem dostawać listy, których tajemniczy nadawca zachęca go do podjęcia poszukiwań zaginionego tytułowego skarbu.

Zabawa jednak przestaje być zabawna, gdy okaże się, że nadawcą listów nie jest niewinny żartowniś, tylko niebezpieczny psychopata i erotoman, który może skrzywdzić niewinnych ludzi. Komisarz Montalbano jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11093

Wydanie: 11093

Spis treści
Zamów abonament