Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najpierw trzeba oddać pieniądze, potem można skorygować VAT

19 listopada 2018 | Podatki i księgowość | Marcin Szymankiewicz

Gdy sprzedaż towarów przez internet konsumentom nie została udokumentowana ani fakturą, ani paragonem fiskalnym, przy odstąpieniu od umowy dokumentem księgowania zwrotu kosztów będzie wyciąg bankowy.

- Spółka (podatnik VAT czynny) prowadzi za pośrednictwem własnego sklepu internetowego sprzedaż biletów w formie elektronicznej na wydarzenia muzyczne, kulturalne, sportowe i inne odbywające się na terytorium Polski. W przypadku odwołania wydarzenia przez organizatora, klient uprawniony jest do tego, aby domagać się zwrotu poniesionych przez siebie wydatków na zakup biletów. W przypadku zawarcia z organizatorem stosownej umowy spółka może realizować na zlecenie organizatora i w jego imieniu obsługę zwrotu kosztów zakupu biletów. W takim przypadku żądanie zwrotu może zostać złożone przez klienta na przykład w formie elektronicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej. Realizacja...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11209

Wydanie: 11209

Spis treści
Zamów abonament