Do czego służą unijne dyrektywy
janusz jankowiak Mało kto zajmuje się studiowaniem unijnych dyrektyw. A powinniśmy to robić. Bo w Polsce do rangi recydywy urasta ich implementowanie do prawa z pewnymi – nazwijmy to – naddatkami.
Dotyczy to w ostatnim czasie choćby wprowadzenia exit tax, obowiązku informacyjnego o schematach podatkowych, a teraz też Resolution w systemie finansowym.
Poniżej zamieszczam wybór materiałów źródłowych, ułatwiający – jak sądzę – merytoryczną interpretację tzw. afery KNF. Dyrektywa Parlamentu Europejskiego, implementowana jakoby teraz do prawa polskiego, pochodzi z maja 2014 roku. Popularnie zwana Resolution dotyczy działań naprawczych, restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji instytucji sektora finansowego. W kontekście afery KNF kwestią najbardziej istotną jest uporządkowana likwidacja, której jednym z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta