Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Z dobrych firm tworzymy wspaniałe przedsiębiorstwa

19 listopada 2018 | Ekonomia
źródło: Fotorzepa

rozmowa Naszym mottem jest „from good to great". Inwestujemy w solidne biznesy z wizją, jak im pomóc wejść na inny poziom działania – mówi Krzysztof Krawczyk, partner CVC Capital Partners.

Rz: Jakby pan scharakteryzował działalność funduszu inwestycyjnego CVC?

Krzysztof Krawczyk: Globalnie szukamy dobrych przedsiębiorstw, liderów swoich branż, żeby w perspektywie pięciu–dziesięciu lat uczynić z nich wspaniałe przedsiębiorstwa. Jesteśmy inwestorem finansowym angażującym się na długi okres, aby pomóc naszym spółkom portfelowym przejść transformację – rozwinąć się na rynkach wewnętrznych i międzynarodowych, pozyskać nowe kompetencje. Liczymy na to, że w ślad za tą ciężką pracą wraz z naszymi inwestycjami przyjdzie wzrost wartości dla inwestorów, którzy powierzyli nam swoje środki.

W Polsce znaleźliście spółkę PKP Energetyka jako jedną z podstawowych inwestycji. Drugą jest Żabka. Działają w dosyć odległych branżach. Jakie jeszcze inwestycje macie w Polsce?

To są polskie spółki z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11209

Wydanie: 11209

Spis treści
Zamów abonament