Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mocniej stawiamy na hybrydy

19 listopada 2018 | Ekonomia
źródło: bloomberg

Johan van Zyl | Elektryfikacja, częściowo wymuszona koniecznością osiągnięcia wyznaczonych poziomów emisji dwutlenku węgla w 2025 r., wymaga potężnego wysiłku technologicznego – mówi Danucie Walewskiej prezes Toyota Motor Europe.

Rz: Toyota zainwestowała w Polsce już ponad miliard euro. I słyszymy, że to jeszcze nie koniec. Czy Polska dzisiaj jest dobrym krajem do tak potężnych projektów? Chodzi mi o łatwość pozyskania nowych pracowników oraz warunki oferowane inwestorom zagranicznym, możliwości transferu najbardziej zaawansowanych technologii, ale także wsparcie ze strony lokalnych władz samorządowych?

Johan Van Zyl: Jak na razie nie mamy problemów z pozyskaniem dobrze wyszkolonych pracowników. To prawda, stopa bezrobocia jest już bardzo niska, ale przy warunkach, jakie oferujemy, nadal jest zainteresowanie pracą w naszych fabrykach. Chociaż – nie ukrywam – musimy teraz bardziej się starać, żeby zachęcić odpowiednich ludzi do pracy u nas. Dla Toyoty ważne jest i to, że polski rynek pracy jest otwarty i nie ma utrudnień w pozyskiwaniu do pracy obywateli innych narodowości, na przykład Ukraińców. Z tego punktu widzenia nie mamy kłopotów i Polska pozostaje dla nas bardzo interesującym krajem, także dla przyszłych inwestycji. Kilka dni temu poinformowaliśmy o kolejnych projektach w Wałbrzychu, będzie się rozwijała również fabryka w Jelczu-Laskowicach. I w obu zakładach wysoko oceniamy jakość pracy naszych pracowników.

Twardy brexit jest coraz bardziej prawdopodobny i nikt nie ma wątpliwości, że jedną z pierwszych ofiar okaże się przemysł samochodowy. Jaki będzie tego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11209

Wydanie: 11209

Spis treści
Zamów abonament