Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rosnąca liczba mieszkańców to najlepszy sposób na rozwój

19 listopada 2018 | Życie Regionów
źródło: Rzeczpospolita

Ranking Samorządów 2018 | Dla lokalnych władz napływ nowych mieszkańców to wyzwanie inwestycyjne. Ale wszystkich witają z otwartymi ramionami. Anna Cieślak-Wróblewska

Większa liczba mieszkańców i dodatni wskaźnik przyrostu naturalnego, którym możemy szczęśliwie się pochwalić, to przede wszystkim gwarancja stałego rozwoju miasta, zarówno ekonomicznego, jak i społecznego – podkreśla Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. – A na koniec też rosnące wpływy z podatków do budżetu – zaznacza.

Reda znalazła się w pierwszej dziesiątce gmin miejskich o najwyższym wzroście liczby mieszkańców – wynika z Rankingu Samorządów 2018, czyli przygotowywanego przez „Rzeczpospolitą" zestawienia najlepszych gmin pod względem jakości rozwoju. W Redzie ten wzrost wyniósł 6,2 proc. (w 2017 r. w porównaniu z 2014 r.), co jest bardzo dobrym wynikiem dla tle większości miast i gmin w Polsce, gdzie jednak ludności ubywa.

Przedmieście to nie sypialnia

Wśród najlepszych pod tym względem mniejszych miast i gmin dominują miejscowości leżące w otoczeniu wielkich metropolii, co jest zgodne z ogólnym trendem przenoszenia się mieszkańców na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11209

Wydanie: 11209

Spis treści
Zamów abonament