Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Remont świetlicy wiejskiej bez prawa do odliczenia VAT

15 stycznia 2019 | Dobra Administracja | Janina Fornalik

Budynek będzie służył wyłącznie zaspokajaniu zbiorowych potrzeb wspólnoty. Gminie nie będzie więc przysługiwało prawo do odliczenia VAT.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej [dyrektor KIS] w interpretacji z 15 grudnia 2018 r. (sygn. 0113-KDIPT1-3.4012. 742.2018.2.MWJ) rozstrzygnął kwestię prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z remontem świetlicy wiejskiej. Gmina w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 planuje przeprowadzić remont świetlicy będącej jej własnością. Projekt został objęty dofinansowaniem, jako działanie polegające na przebudowie ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury kulturalnej. W ramach realizacji projektu zostaną wykonane: roboty rozbiórkowe, murowe, betowe i żelbetowe, pokrycie dachu, obróbki blacharskie, więźby dachowe, stolarka zewnętrzna i wewnętrzna, tynki, posadzki, okładziny ścian, podwieszane sufity oraz instalacja sanitarna.

Głównym celem remontu jest poprawa jakości życia społeczności lokalnej poprzez wykorzystanie budynku do organizacji spotkań integracyjnych i wydarzeń kulturalnych, ale także jako zaplecza do prowadzonych programów dotyczących istotnych dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11255

Wydanie: 11255

Spis treści
Zamów abonament