Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sięgamy do wszystkich dokumentów

27 lutego 2019 | Sądy i Prokuratura | Agata Łukaszewicz
źródło: materiały prasowe

Bartosz Pilitowski | Prezes Fundacji Court Watch Polska

 

Fundacja Court Watch Polska rozpoczyna monitoring wyboru sędziów sądów powszechnych. Pod lupę bierze konkursy przeprowadzone w 2018 r. przez nową Krajową Radę Sądownictwa. To przypadek, że właśnie konkursy przeprowadzane przez tę Radę będą monitorowane?

Bartosz Pilitowski: Nie. To już kolejny cykl monitoringu. Monitorowaliśmy także konkursy przeprowadzane przez poprzednią Krajową Radę Sądownictwa.

Z jakim efektem?

Raport „Skąd biorą się sędziowie?" został opublikowany na 91 stronach w kwietniu 2018 r. Badanie było dogłębne i wieloaspektowe. Obejmowało analizę uchwał i innych dostępnych dokumentów dotyczących konkursów oraz wywiady zarówno z członkami byłej Krajowej Rady Sądownictwa reprezentującymi władzę wykonawczą, ustawodawczą i sądowniczą, jak i z uczestnikami postępowań konkursowych – zarówno z tymi, którzy zostali przez Radę wybrani, jak i tymi, którym się nie udało awansować czy dostać do zawodu. Wyniki pokazały jednoznacznie, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11292

Wydanie: 11292

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament