Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Powyborcza rekonstrukcja rządu

27 lutego 2019 | Kraj | Izabela Kacprzak

PiS rozważa likwidację stanowisk po wicepremier Beacie Szydło i minister Beacie Kempie – dowiedziała się „Rzeczpospolita".

Prawo i Sprawiedliwość tworzy listy kandydatów w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, typując ich z grona znanych polityków z rządu. Odejść do Brukseli chce m.in. szef MSWiA Joachim Brudziński, wicepremier Beata Szydło i minister-członek Rady Ministrów ds. pomocy humanitarnej Beata Kempa, minister edukacji Anna Zalewska i pracy – Elżbieta Rafalska, a także coraz liczniejsze grono obecnych wiceministrów jak Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii odpowiedzialny za górnictwo, i Patryk Jaki, wiceszef resortu sprawiedliwości.

Według informacji RMF na listach PiS ma się znaleźć do 20 członków rządu Morawieckiego – w tym wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski czy wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11292

Wydanie: 11292

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament