Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sklepy też sięgają po technologie

27 lutego 2019 | Ekonomia | Piotr Mazurkiewicz
źródło: Rzeczpospolita

Choć zakupy spożywcze nie kojarzą się może konsumentom z doświadczaniem innowacji, to firmy muszą, w ślad za globalnymi potentatami, w nie inwestować.

 

Sklepy inwestują w nowe rozwiązania, choć niektórych z nich klienci mogą nawet nie zauważyć. Niemniej jest to trend światowy i bez technologii nawet w tak wydawałoby się konserwatywnej branży trudno jest teraz skutecznie konkurować o klienta.

Główna zmiana, jaka dokonuje się w polskich sklepach spożywczych, to coraz większa liczba kas samoobsługowych. Sklepy je wprowadzają, bo problem z pozyskiwaniem pracowników oraz rosnące wynagrodzenia powodują, że taka operacja jest opłacalna.

Samodzielna kasa

– Współpracujemy z kilkoma polskim sprzedawcami detalicznymi w zakresie wdrożenia rozwiązań związanych z kasami samoobsługowymi. To dla detalistów bardzo obiecujący kierunek rozwoju, na który teraz zwraca uwagę coraz więcej firm w związku choćby z sytuacją na rynku pracy – mówi Dariusz Kwieciński, prezes Fujitsu na Europę Wschodnią.

Z danych firmy Nielsen wynika, że już 26 proc. korzysta z takich urządzeń,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11292

Wydanie: 11292

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament