Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy przysługuje zażalenie

15 marca 2019 | Biznes i finanse | Anna Borysewicz

Jestem dłużnikiem. Wierzyciel (świadczenia pieniężnego), w toku postępowania egzekucyjnego, po tym, kiedy druga licytacja nie doszła do skutku, złożył wniosek o przyznanie mu na własność, należącej do mnie, taśmy produkcyjnej za kwotę równą cenie wywołania. Komornik uwzględnił przedmiotowy wniosek. Moja skarga zaś na owo postanowienie została oddalona przez sąd rejonowy. Czy mogę odwołać się do sądu okręgowego od niekorzystnego rozstrzygnięcia sądu I instancji? Uważam, że błędnie ustalono wartość tej taśmy.

W świetle art. 877 k.p.c. w sytuacji, w której druga licytacja nie doszła do skutku, wierzycielowi w ciągu dwóch tygodni od otrzymania zawiadomienia komornika, przysługuje prawo przejęcia ruchomości na własność za cenę nie niższą od ceny wywołania. W tym wypadku stosuje się odpowiednio przepis art. 875 § 2 k.p.c. Mianowicie: gdy egzekucję prowadzi kilku wierzycieli, pierwszeństwo przejęcia ruchomości na własność przysługuje temu z nich, który ofiarował najwyższą cenę, przy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11306

Wydanie: 11306

Spis treści
Zamów abonament