Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowy rynek, nowe badania

15 marca 2019 | Ekonomia
Szybki rozwój rynku powoduje, że firmy działające w tym sektorze inwestują w badania i rozwój,  w poszukiwanie nowych rozwiązań
źródło: materiały prasowe
Szybki rozwój rynku powoduje, że firmy działające w tym sektorze inwestują w badania i rozwój, w poszukiwanie nowych rozwiązań

Polski rynek e-papierosów
jest wart ok. 500 mln zł. Połowa tej wartości przypada na urządzenia, a druga połowa na płyny, tzw. liquidy.

 

Rynek e-papierosów w Polsce szybko rośnie. Nasz kraj staje się w tej dziedzinie prawdziwą potęgą. W branży działa wiele małych i średnich firm, wśród nich m.in. Flavourtec Company, Grupa Dynamic, LIPRO, Elite lab, TCF czy Grupa CHIC, która jest liderem tego rynku.

Szybki rozwój rynku powoduje, że firmy działające w tym sektorze inwestują także w poszukiwania nowych rozwiązań. Przykładem takich przedsięwzięć jest eSmoking Institute. To instytucja specjalizująca się w badaniach papierosów elektronicznych. Należy do Grupy CHIC, którą przejęła międzynarodowa firma tytoniowa British American Tobacco (BAT).

Rynek wart 500 mln zł

Według szacunków Grupy CHIC, polski rynek e-papierosów jest wart ok. 500 mln zł (nie licząc rynku podgrzewaczy). Połowa tej wartości przypada na urządzenia, a druga połowa na płyny, tzw. liquidy. Jeśli chodzi o liczbę użytkowników, to liczby zależą od przyjętych założeń. – Regularnie, czyli co najmniej kilka razy w tygodniu, w Polsce papierosów elektronicznych używa ok. 450 tys. osób – szacuje Jerzy Jurczyński z Grupy CHIC. – Jeżeli dołączymy do tego użytkowników okazjonalnych, którzy korzystają z tych produktów np. raz w tygodniu, możemy mówić, że grupa ta to nawet milion osób.

Dla porównania, w kraju jest ok. 8 mln osób,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11306

Wydanie: 11306

Spis treści
Zamów abonament