Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zrobimy wrażenie na politykach

15 marca 2019 | Kraj | Jacek Nizinkiewicz
Jak wytłumaczyć ludziom na wsi, że nie można dziecku nic kupić, nie można wysłać na wakacje?   Michał Kołodziejczak  przewodniczący Agrounii
autor zdjęcia: Darek Golik
źródło: Fotorzepa
Jak wytłumaczyć ludziom na wsi, że nie można dziecku nic kupić, nie można wysłać na wakacje? Michał Kołodziejczak przewodniczący Agrounii

Czy dążymy do tego, by w Polsce, tak jak we Francji, co dwa dni rolnik odbierał sobie życie? – pyta Michał Kołodziejczak.

 

Dlaczego AgroUnia w środę blokowała centrum Warszawy?

Ponieważ inne metody nie przyniosły pożądanych efektów. Nasze strajki, które odbywały się prawie przez rok, były nieskuteczne. Te strajki nie powodowały utrudnień w ruchu, które byłyby zgłaszane, były takie, jak prawo nakazuje, po prostu nie robiły wrażenia na politykach, na których miały wrażenie zrobić. Niestety, we środę zrobiło to wrażenie nie tylko na politykach, ale także na społeczeństwie.

Warszawiacy byli poirytowani środową blokadą ronda Zawiszy.

Oczywiście dzisiaj przepraszam wszystkich, którzy ucierpieli, wszystkich tych, którzy nas nie rozumieją. Trzeba zwrócić uwagę, że jest bardzo duża rzesza społeczeństwa, która rozumie to, co robimy, ale to, że komuś to przeszkadza, też rozumiem. To, że ktoś jest zły na mnie i na moich kolegów, którzy wspólnie ze mną taką decyzję podjęli. Wiem, że ten protest uderzył bardzo mocno w społeczeństwo.

W osoby niewinne, które nie mają nic wspólnego z tym, o co walczycie.

Dodatkowo te efekty pirotechniczne, petardy, palone opony, ale co by pan zaproponował ludziom, by zwrócić uwagę na istotę ich problemu?

Co jest istotą problemu?

Istotą problemu jest bardzo zła polityka rolna w Polsce, prowadzona...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11306

Wydanie: 11306

Spis treści
Zamów abonament