Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pentagon: mamy poważną ofertę dla Polski

15 marca 2019 | Świat | Jędrzej Bielecki

Część amerykańskich wojsk będzie w Polsce na stałe, a część nadal będzie objęta ciągłą rotacją. Taki miks zaproponował w środę w Warszawie wiceszef Pentagonu John Rood.

– W przeciwieństwie do tego, co pojawiło się w mediach, robimy duże postępy w rozmowach dotyczących zwiększonej obecności wojsk amerykańskich w Polsce. Brałam udział w spotkaniach, jest to więc wiedza z pierwszej ręki – napisała w czwartek na Twitterze ambasador USA Georgette Mosbacher, reagując na doniesienia „Gazety Wyborczej", że negocjacje z Ameryki skończyły się dla rządu porażką.

Nie tylko Mosbacher widzi sprawy inaczej. Czołowe amerykańskie media uważają, że w rokowaniach z Polską nastąpił przełom.

„Administracja Trumpa była krytykowana za zapowiedź wycofania wojsk z Afganistanu i Syrii, ale rozważa ona przynajmniej jedną stałą bazę zamorską. I zasugerowano nawet dla niej nazwę: Fort Trump" – napisał czołowy amerykański tygodnik „Time".

Oferta przedstawiona Polsce oznacza, że Waszyngton przestał już kierować się zapisami aktu stanowiącego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11306

Wydanie: 11306

Spis treści
Zamów abonament