Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Winni finansowania terroryzmu

19 marca 2019 | Rzecz o prawie

Skazani siedzieli w areszcie dłużej, niż przewidują zapadłe wobec nich wyroki.

Na siedem lat więzienia za planowanie czynu terrorystycznego sąd rejonowy w Solna skazał 46-letniego Uzbeka. Dwóch innych mężczyzn od zarzutów uniewinnił. Czterech z sześciu oskarżonych skazał za finansowanie ISIS. Sąd orzekł też, że 46-letni mężczyzna zostanie deportowany, choć ma status uchodźcy.

Według Urzędu ds. Migracji są przeszkody w wypełnieniu decyzji o wydaleniu. Skazanemu groziłyby bowiem w kraju ojczystym tortury, jak to się dzieje w przypadkach zarzutów o terroryzm. Dlatego władze chcą uzależnić deportację od sytuacji w Uzbekistanie, gdy skazany zostanie wypuszczony na wolność.

Według sądu, istnieją wystarczające dowody na przygotowywanie ataku przez 46-latka. Utrzymywał kontakty z terrorystyczną organizacją. Świadczy o tym także jego sposób działania i wypowiadania się w różnych sytuacjach. Zgromadził też chemikalia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11309

Wydanie: 11309

Spis treści
Zamów abonament