Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uwłaszczenie gruntu nie dla każdego

19 marca 2019 | Prawo | Renata Krupa-Dąbrowska

Kiosk z gazetami potrafi zablokować przekształcenie użytkowania wieczystego gruntu pod blokami mieszkalnymi. Winne są wadliwe przepisy.

 

Warzywniaki, pawilony handlowe, kioski z gazetami czy budki z hot dogami są masowo rozbierane. Powód? Blokują przekształcenie użytkowania wieczystego gruntu pod setkami bloków mieszkalnych.

– To błąd legislacyjny, który jak najszybciej trzeba usunąć z przepisów. Wystąpiliśmy w tej sprawie z petycją do Sejmu – mówi Jerzy Jankowski, prezes zarządu Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP (ZRSMRP).

Mariaż kiosku z mieszkaniem

– Jeden z właścicieli mieszkania wystąpił do Urzędu Miasta w Łowiczu o wydanie zaświadczenia potwierdzającego przekształcenie użytkowania wieczystego gruntu i dostał odmowę. Okazało się, że na działce, na której stoi blok, jest również punkt handlowy. A w takim wypadku prawo nie zezwala na przekształcenie – tłumaczy Armand Ruta, prezes Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11309

Wydanie: 11309

Spis treści
Zamów abonament