Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

HTC rusza w Polsce z serwisem z treścią VR

19 marca 2019 | Rzeczpospolita Cyfrowa

Viveport Infinity, pierwsza na świecie usługa dostępu do materiałów w rozszerzonej rzeczywistości, zadebiutuje 2 kwietnia na naszym rynku. michał duszczyk

 

Wystarczy założyć gogle HTC Vive, Oculus Rift lub inne okulary VR oparte na stworzonej przez Vive platformie Wave, by cieszyć się nieograniczoną rozrywką w wirtualnym świecie. Za dwa tygodnie w Polsce startuje bowiem platforma Viveport. Innowacyjna usługa od HTC fanom w naszym kraju zapewni dostęp do gier VR za 69 zł miesięcznie. Subskrypcja roczna ma kosztować 529 zł.

Viveport Infinity oferuje zróżnicowaną bibliotekę tytułów VR – aplikacji i gier, wśród których jest choćby taki hit jak „Angry Birds VR: Isle of Pigs". – Dzięki programowi subskrypcyjnemu HTC Viveport udało nam się znacząco zwiększyć grono graczy i stworzyć prawdziwą społeczność wokół „The Wizards" – komentuje ruch HTC Paweł Gajda z gliwickiego Carbon Studio. I dodaje, że teraz wpływy z tytułu udziału w subskrypcji Viveport stanowią znaczącą część przychodów spółki.

Viveport Infinity zwiększy w kwietniu udział game developerów w przychodach z tytułów oferowanych w serwisie z 70 do 80 proc.

—Michał Duszczyk

Wydanie: 11309

Wydanie: 11309

Spis treści
Zamów abonament