Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Europa zamyka się przed Chinami

19 marca 2019 | Świat | Anna Słojewska

UE chce utrudnić Chińczykom inwestycje. Mimo oficjalnej retoryki o owocnej współpracy.

Poniedziałek był ważnym dniem w relacjach między UE a Chinami. – Po raz pierwszy chiński minister bierze udział w spotkaniu rady ministrów spraw zagranicznych UE. To mówi samo za siebie, nasza współpraca osiągnęła niespotykany poziom – tak wzajemne relacje opisywała wysoka przedstawiciel UE ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Federica Mogherini. Jej chiński gość Wang Yi przekonywał, że jest minimum dziesięć punktów wspólnych dla partnerów.

Równolegle po drugiej stronie ulicy eksperci Komisji Europejskiej na nieoficjalnym spotkaniu przedstawili dziennikarzom plan ograniczenia ekspansji chińskiej na europejski rynek. Unia rozumie, że Chiny są kluczowym partnerem dla realizacji jej globalnych interesów, jak podtrzymanie porządku opartego na wielonarodowych instytucjach (ONZ, WTO) czy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11309

Wydanie: 11309

Spis treści
Zamów abonament