Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

5G to przełom dla społeczeństwa

19 marca 2019 | Rzeczpospolita Cyfrowa
Martin Mellor, od trzech lat prezes szwedzkiego Ericssona w Polsce, pochodzi z Coventry w Wielkiej Brytanii. Od ponad 20 lat pracuje w sektorze telekomunikacyjnym. W Ericssonie - od 2006 roku.
autor zdjęcia: Dariusz Iwański
źródło: Fotorzepa
Martin Mellor, od trzech lat prezes szwedzkiego Ericssona w Polsce, pochodzi z Coventry w Wielkiej Brytanii. Od ponad 20 lat pracuje w sektorze telekomunikacyjnym. W Ericssonie - od 2006 roku.

Technologia 5G będzie najszybciej wprowadzanym rozwiązaniem na skalę globalną. W Polsce do wielu wdrożeń dojdzie jeszcze w latach 2019–2020 – mówi Martin Mellor, prezes Ericssona w Polsce. Paweł Rożyński

 

Jak szybko sieci 5G będą się rozwijać? Kiedy to będzie rynek masowy?

W latach 2019–2020 sieci te będą budowane już na całym świecie, a liczba obsługujących je smartfonów 5G będzie rosła bardzo szybko – wiele takich urządzeń zaprezentowano na MWC w Barcelonie. Niezbędne jest odpowiednie podzielenie pasma 5G, bo w dużym stopniu wpłynie to na tempo, w jakim poszczególne kraje wdrożą tę technologię. Według prognoz przedstawionych w Ericsson Mobility Report w roku 2024 sieci takie będą obejmować zasięgiem 40 proc. powierzchni ziemi i będą miały 1,5 mld użytkowników. To oznacza, że 5G będzie najszybciej wdrażanym rozwiązaniem na skalę globalną.

Jakie zastosowania znajdzie 5G w życiu i w biznesie?

Dzięki 5G doświadczymy technologicznego skoku, który zapewni nam zupełnie nowe możliwości, a także zwiększy wydajność obecnych i spowoduje powstanie nowych modeli biznesowych. Będzie to przełom dla całego społeczeństwa. Już dzisiaj możemy wyodrębnić cztery obszary zastosowań sieci 5G. Po pierwsze, wydajniejsze, szerokopasmowe łącza mobilne umożliwiające klientom szybsze i wydajniejsze pobieranie danych. Po drugie, stacjonarny, bezprzewodowy dostęp do internetu, dzięki któremu gospodarstwa domowe będą mogły korzystać z łączy o przepustowości podobnej do sieci światłowodowej. Po trzecie, powszechny dostęp do urządzeń internetu rzeczy (IoT) o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11309

Wydanie: 11309

Spis treści
Zamów abonament