Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Okoliczności nie uzasadniały szczególnie uzasadnionego przypadku

19 marca 2019 | Dobra Administracja | Danuta Frey

Długa lista zarzutów nie wystarczyła do natychmiastowego odwołania dyrektora szkoły z tej funkcji.

Dyrektor zespołu szkół artystycznych został odwołany w czasie roku szkolnego. Zwolniono go bez wypowiedzenia, z zachowaniem dotychczasowych warunków zatrudnienia jako nauczyciela dyplomowanego. Prezydent miasta, będący organem prowadzącym szkołę, stwierdził, że odwołanie następuje ze względu na przypadek szczególnie uzasadniony, wymieniony w art. 66 ust.1 pkt 2 ustawy - Prawo oświatowe. Miały nim być poważne błędy w prowadzeniu szkoły, co spowodowało destabilizację jej funkcjonowania i zagraża bezpieczeństwu uczniów.

Lista zarzutów była długa: brak współpracy z radą pedagogiczną i radą rodziców; decyzje podejmowane wobec nauczycieli, prowadzące do narastania konfliktu; odmowy zgody na wyjazdy nauczycieli na kursy i szkolenia; nierówne traktowanie pracowników, zawiadamianie i straszenie prokuraturą; nakłanianie do podpisu „list poparcia". Wreszcie skierowanie do nauczycieli listu otwartego z zapowiedzią, że brak lojalności dyrektor szkoły będzie traktować jako ciężkie naruszenie obowiązków...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11309

Wydanie: 11309

Spis treści
Zamów abonament