Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Budowa instalacji fotowoltaicznych a VAT

26 marca 2019 | Dobra Administracja | Janina Fornalik

Instalacje fotowoltaiczne przytwierdzone do ściany budynku mieszkalnego o powierzchni nieprzekraczającej 300 m2 powinny być opodatkowane według stawki VAT 8 proc.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (dyrektor KIS) w interpretacji z 11 stycznia 2019 r. (sygn. 0111-KDIB3-1.4012.859. 2018.3.JP) rozstrzygnął kwestię opodatkowania VAT otrzymanych przez gminę dotacji oraz wpłat dokonywanych przez mieszkańców z tytułu montażu instalacji fotowoltaicznych.

Gmina wskazała we wniosku o interpretację, że zamierza zrealizować projekt obejmujący instalację 276 sztuk mikro-instalacji fotowoltaicznych dla prywatnych budynków mieszkalnych położonych na jej terenie. Instalacje te będą wykorzystywane wyłącznie na cele związane z zaspokojeniem potrzeb mieszkaniowych mieszkańców tych budynków. Panele fotowoltaiczne będą montowane na dachach budynków mieszkalnych, elewacjach budynków mieszkalnych, dachach budynków gospodarczych, elewacjach budynków gospodarczych lub na fundamentach na gruncie obok budynków, w taki sposób aby zachować maksymalną efektywność ich pracy.

Gmina na realizację projektu otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 60 proc. wydatków...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11315

Wydanie: 11315

Spis treści
Zamów abonament