Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowy początek prezydentury Donalda Trumpa

26 marca 2019 | Świat | Piotr Jendroszczyk

Raport prokuratora specjalnego Roberta Muellera oczyszcza prezydenta z zarzutów współpracy z Rosją. Zmienia to układ sił i zwiększa szanse na reelekcję obecnego gospodarza Białego Domu.

Donald Trump ma powody do radości. Po 22 miesiącach śledztwa okazało się, że nie tylko nie współpracował w czasie kampanii wyborczej w 2016 r. z Rosjanami, ale zarzutu tego nie można też postawić nikomu z jego ekipy.

Tak wynika z czterostronicowej opinii prokuratora generalnego Williama P. Barra. To na jego ręce prokurator Robert Mueller złożył obszerny raport ze śledztwa. Barr jako szef Departamentu Sprawiedliwości i tym samym członek rządu jest jedynym dysponentem raportu. Od niego zależy, jaka jego część przekazana zostanie do Kongresu i upubliczniona.

„Nie znaleziono poszlak, które wskazałyby, że Trump kontaktował się z Rosjanami, aby wpłynąć na wybory" – napisał Barr w swojej opinii.

O ile jednak jego ocena w sprawie rzekomej współpracy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11315

Wydanie: 11315

Spis treści
Zamów abonament