Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Więcej ładowarek do aut na prąd

26 marca 2019 | Ekonomia | Adam Woźniak
źródło: Rzeczpospolita

W końcu 2018 r. liczba punktów ładowania aut elektrycznych wzrosła do 845. Infrastruktura się rozwija, ale od innych krajów UE wciąż dzieli nas przepaść.

 

Przyspiesza budowa sieci ładowania samochodów elektrycznych. W ładowarki inwestują koncerny energetyczne, instalują je sieci handlowe, plany rozbudowy infrastruktury przygotowują samorządy. 54 stacje ładowania zamierza do końca 2019 r. postawić Energa Obrót. Część z nich będą stanowiły szybkie urządzenia ładujące prądem stałym. Obecnie spółka posiada 11 stacji, ale do roku 2022 r. chce postawić przynajmniej 100. – Rozwój infrastruktury w obszarze elektromobilności jest naszym kluczowym projektem – twierdzi Dariusz Chrzanowski, wiceprezes zarządu Energi Obrót. Budowę kolejnych stacji zapowiedziała PGE. Jej spółka PGE Nowa Energia planuje jeszcze w tym roku uruchomienie pięciu stacji w Zakopanem. Kolejne mają powstać w innych miejscowościach uzdrowiskowych. PGE ma teraz stacje w siedmiu miastach, w najbliższych tygodniach uruchomi nowe, m.in. w Bełchatowie, Arłamowie i Nowym Sączu. Na rozpędzającym się elektromobilnym rynku doszło już do pierwszej akwizycji. Spółka GreenWay Polska podpisała umowę z firmą Indigo Tech na przejęcie jej działalności w zakresie sprzedaży i wynajmu stacji ładowania. To pierwsza transakcja w Polsce dotycząca przejęcia tego rodzaju biznesu.

Dzieli nas przepaść

Według Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych w końcu 2018 r. liczba publicznie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11315

Wydanie: 11315

Spis treści
Zamów abonament