Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Artyści piszą do lidera PO w sprawie dyrektywy

26 marca 2019 | Kraj | Michał Kolanko

Przed kluczowym głosowaniem w Parlamencie Europejskim o dyrektywie dotyczącej praw autorskich jest coraz więcej emocji. Decyzja europosłów – zwłaszcza PO – może mieć wpływ na kampanię wyborczą.

 

Przed kluczowymi głosowaniami w sprawie dyrektywy i jej artykułów 11 i 13 coraz więcej politycznych emocji. Głosowanie nad przepisami może odbyć się we wtorek lub w środę. To będzie finał wielomiesięcznych zmagań twórców. Dyrektywa ma zapewnić twórcom większą ochronę, protestują przeciwko niej internetowi giganci. Bardzo istotne dla polskiej polityki będzie to, jak zachowają się polscy eurodeputowani z Platformy Obywatelskiej i PSL. W poniedziałek wieczorem – już po zamknięciu tego numeru „Rzeczpospolitej" – miało odbyć się tradycyjne przed sesją PE spotkanie delegacji Europejskiej Partii Ludowej (PO–PSL) dotyczące decyzji w sprawie dyrektywy i jej dwóch kluczowych artykułów (11 i 13). Jednak niespodziewanie tuż przed dyskusją w ramach EPL...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11315

Wydanie: 11315

Spis treści
Zamów abonament