Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Spełnią każde marzenie turysty

29 marca 2019 | Podróże
źródło: AdobeStock

oferta | Biura podróży nie ograniczają się do organizacji wycieczek, w czasie których turyści przez siedem lub czternaście dni wypoczywają na plaży. Nowoczesna oferta jest nietuzinkowa, elastyczna i łatwo dostępna. Marzena German

Większość z nas kojarzy biura podróży ze zorganizowanymi wyjazdami, w czasie których wypoczywa się na plaży lub przy basenie i popija darmowego drinka oferowanego w ramach all inclusive (wszystko w cenie). Tymczasem zakres produktowy touroperatorów wykracza daleko poza standardowe wakacje czarterowe, które trwają siedem lub czternaście dni.

Nie w każdej ofercie wykorzystuje się też loty czarterowe. Klasyczne linie lotnicze już kilka lat temu wprowadziły do sprzedaży kierunki uważane za typowo turystyczne. To otworzyło przed biurami podróży nowe możliwości. W znaczący sposób mogły poszerzyć zakres swoich propozycji – bez konieczności kupowania większej liczby miejsc w samolotach, a zatem bez zwiększania ryzyka biznesowego.

Dokądkolwiek z lokalnego lotniska

Korzystają na tym także klienci, którzy nie muszą samodzielnie składać ofert z dostępnych cegiełek (przelot, zakwaterowanie, transfer, ubezpieczenie), bo biuro tworzy dla nich wycieczkę dopasowaną do oczekiwań. Wygoda to jedna z zalet korzystania z usług touroperatorów, druga to bezpieczeństwo – jeśli wystąpią jakiekolwiek nieprzewidziane okoliczności, na przykład wybuch wulkanu uniemożliwiający podróż, biuro przejmuje na siebie pełną odpowiedzialność za realizację zamówionej imprezy. Gdyby zbankrutowało, klient otrzyma zwrot pieniędzy z gwarancji ubezpieczeniowej,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11318

Wydanie: 11318

Spis treści

Reklama

Zamów abonament